Drukuj na płytach

Profesjonalne nadruki na płytach CD/DVD 
wykonane na drukarce firmy TDK

 

Firma TDK, jako jedna z pierwszych na świecie, wprowadza na rynek nowe urządzenie - drukarkę do wykonywania nadruków na płytach CD i DVD. Urządzenie pozwala na drukowanie tekstu i grafiki bezpośrednio na powierzchni płyt CD/DVD. Drukarka będzie dostępna w Polsce już od grudnia 2002 r.

 


Nowa drukarka TDK CD/DVD LPCW-50 jest bardzo wydajnym i łatwym w użyciu urządzeniem do wykonywania na płytach CD i DVD nadruków o profesjonalnej jakości. Urządzenie drukuje bezpośrednio na powierzchni CD i DVD dowolnego typu - do drukowania nie trzeba używać specjalnych płyt. W porównaniu z płytą, na którą naklejona jest etykieta z opisem, CD lub DVD z bezpośrednio naniesionym nadrukiem zapewnia znacznie lepszą niezawodność odtwarzania, dzięki doskonałemu wywarzeniu. 

 


Drukarka TDK do wykonywania nadruków na płytach CD i DVD

Szybko i sucho

W urządzeniu wykorzystano metodę druku termo-transferowego polegającą na uzyskiwaniu obrazu poprzez odgrzewanie barwnika zawartego w specjalnej taśmie. Już w chwili wyjmowania płyty z drukarki tusz jest suchy, a cała operacja wykonania nadruku zajmuje zaledwie kilka sekund. W drukarce zastosowano kasetki z taśmą barwiącą w kolorach: niebieskim, czerwonym, czarnym i srebrnym. Pojedyncza kasetka wystarcza do wykonania nadruków na ok. 40 płytach. 

Szablon albo indywidualny wzór

W zestawie razem z drukarką znajdziemy też oryginalne oprogramowanie firmy TDK dla środowiska Windows, dzięki któremu można eksperymentować z czcionkami oraz układami nadruków, tworząc łatwo rozpoznawalne płyty CD i DVD dopasowane do indywidualnych potrzeb i upodobań. Program zawiera szablony (muzyka, dane komputerowe, zdjęcia cyfrowe) ułatwiające wykonanie nadruków. Oczywiście można też wybrać opcję samodzielnego projektowania i stworzyć unikalny nadruk wykorzystując własne rysunki czy zdjęcia. Oprogramowanie umożliwia również importowanie listy z tytułami utworów z CD Text i z Windows Media Player oraz nazw plików i katalogów z komputera PC.

 


Drukarka TDK - idealne rozwiązanie dla osób, 
które same nagrywają płyty 

Profesjonalny wygląd

"Firma TDK stale szuka sposobów na poszerzenie podstawowych obszarów działalności. Wprowadzenie na rynek drukarki do płyt CD/DVD jest tego przykładem i naturalnym etapem poszerzania oferty. Samodzielne nagrywanie płyt CD i DVD staje się coraz popularniejsze, a użytkownicy chcą, by ich płyty wyglądały profesjonalnie i były łatwo rozpoznawalne. W osiągnięciu tego ma pomóc drukarka TDK." - powiedział Tomasz Tomczuk, Dyrektor Generalny, TDK Polska.

Drukarka TDK do wykonywania nadruków na płytach CD/DVD oferowana jest w komplecie z kasetkami z taśmą barwiącą. Sugerowana cena detaliczna drukarki - 620PLN.

Szczegółowych informacji udzielają:

Tomasz Waleński
Pegasus Public Relations 
tel. (0-22) 877-22-18 
fax. (0-22) 877-22-19
e-mail:mailto:t.walenski@pegasus.pl